Hosting z certyfikatem SSL wydaje się być znakomitą propozycją dla tych, którzy stawiają na wygodę oraz oszczędność gotówki. Wysoka różnorodność ofert sprawia, że znalezienie najlepszego pakietu nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Podstawą jest to, aby witryna działała wydajnie, a zarazem sprawnie. Niska awaryjność serwera ma znaczenie nie tylko dla tych, którzy funkcjonują w branży e-commerce. Oczywiście decyzji o zawarciu umowy długoterminowej nie należy podejmować zbyt pochopnie – na rynku funkcjonuje wielu nieuczciwych usługodawców, którzy zatajają informacje o dodatkowych opłatach. Poniżej przedstawiono zbiór istotnych informacji.

Bezpieczne korzystanie z witryny

Niejedna osoba zastanawia się, czy aktywny certyfikat SSL jest niezbędny. Teoretycznie nie jest on potrzebny do tego, aby korzystać z witryny. Należy jednak wziąć pod uwagę, że dzięki niemu możliwe jest szyfrowanie połączenia. Prywatne dane nie zostaną przejęte przez złośliwe oprogramowanie lub nieupoważnione osoby. Trzeba również wiedzieć, że strony bez SSL nie są przyjazne z punktu widzenia wyszukiwarki Google. Brak certyfikatu może znacząco utrudnić promocję marki w sieci. Wiele form reklamy stanie się niedostępnych. Popularne przeglądarki internetowe informują użytkownika o potencjalnym zagrożeniu – istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że nie zdecyduje się on na skorzystanie z oferty. Wiele osób nie trafi na witrynę m.in. ze względu na konieczność dodania ją do wyjątków w systemie bezpieczeństwa.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Hosting SSL pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Największą zaletą jest fakt, że nie trzeba szukać kolejnej oferty. Wystarczy jedynie znaleźć godną zaufania firmę hostingową. W zdecydowanej większości przypadków certyfikat przedłuża się automatycznie, dzięki czemu użytkownik nie musi podejmować żadnych dodatkowych aktywności. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat można znaleźć w regulaminie usługi. Kolejną zaletą jest możliwość zminimalizowania kosztów. Opłacie podlega jedynie wybrany pakiet hostingowy – certyfikat SSL jest darmowy. Należy jednak wspomnieć, że niektóre firmy nie pobierają opłat jedynie w okresie promocyjnym. Po kilku miesiącach okazuje się, że ostateczna kwota do zapłaty jest wyższa. Należy uważać na usługodawców, których nie można skutecznie zweryfikować.

Niezawodne działanie strony www

Wybierając hosting z SSL należy zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. Ważne jest, aby zapewnił on maksymalna wydajność. Oczywiście każdy ma zupełnie inne wymagania wobec serwera, a wszystko zależy od skali działalności w sieci. Nowoczesne dyski SSD zapewniają bezproblemową transmisję danych, co pozwala uniknąć wszelkich opóźnień. Nie można również nie wspomnieć o niezawodności serwerów. Przerwy w działaniu witryny wywołują spadek zaufania względem marki. Niekorzystnie wpływa to na jej wizerunek, co skutkuje niższym zainteresowaniem ofertą. Dobrze, jeśli obsługa firmy hostingowej zapewnia kompleksowe doradztwo. Doświadczony konsultant wskaże rozwiązanie najlepiej dopasowane do rzeczywistych oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj