Chcesz uzyskać efekt brzmienia jak w kinie w swoim domu? To możliwe dzięki zestawowi kina domowego! Zobacz, w jaki sposób podłącza się go do telewizora, by uzyskać najlepszą jakość audio.

Czym jest kino domowe?

Kinem domowym nazywa się rodzaj zestawu głośników, których zadaniem jest poprawa jakości dźwięku oglądanych na telewizorze filmów, seriali, koncertów czy meczów oraz słuchanej muzyki i dźwięków w grach.

Ma ono zatem szerokie zastosowanie, gdy celem jest uzyskanie efektu dźwięku czystego, pełnego, przestrzennego, otaczającego słuchacza z każdej strony. Dzięki temu można osiągnąć brzmienie podobne jak w kinie, co powoduje, że korzystanie z domowej rozrywki wchodzi na zupełnie nowy poziom.

Jakie głośniki do kina domowego są stosowane? Najczęściej składa się ono z pięciu kolumn oraz z głośnika niskotonowego, czyli subwoofera. Dostępne są też zestawy kina domowego zawierające większą liczbę głośników oraz jako kino domowe mogą również służyć soundbary, czyli listwy z głośnikami, które umieszcza się pod telewizorem.

Dodatkowo kino domowe może też współpracować z osobnym amplitunerem oraz z odtwarzaczem, na przykład płyt Blu-Ray.

Podłączenie kina domowego do telewizora i głośników

Aby zacząć korzystać z kina domowego, konieczne jest jego prawidłowe podłączenie. Ma ono duże znaczenie dla jakości brzmienia oraz dla funkcji oferowanych przez tego typu zestaw audio. Jak podłączyć kino domowe do telewizora, aby uzyskać wysoką jakość dźwięku?

Podłączenie odbywa się przewodowo za pomocą dedykowanego okablowania. Jaki kabel do kina domowego wybrać? Najczęściej zaleca się zastosowanie podłączenia za pomocą kabla HDMI, który zapewnia najwyższą jakość przesyłu.

Obecnie w kinach domowych wykorzystuje się również zaawansowane standardy HDMI, na przykład jak HDMI eARC, dzięki któremu można korzystać z technologii jak Dolby Atmos, DTS:X, DTS-HD czy Dolby TrueHD, które obsługują wielokanałowy dźwięk przestrzenny.

W przypadku, gdy telewizor nie jest wyposażony w gniazdo HDMI, można również zastosować inne możliwości podłączenia, na przykład z użyciem kabli koncentrycznego, optycznego, audio. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jakość dźwięku może być wtedy niższa.

Jaki kabel do głośników kina domowego? Najczęściej używane są głośnikowe kable miedziane.

Warto jednak wskazać, że obecnie dostępne są też głośniki bezprzewodowe, które wymagają tylko podłączenia do zasilania. Takie nowoczesne zestawy kina domowego salonydenon.pl/produkty/kino-domowe/zestawy-kina-domowego mogą wykorzystywać łączność bezprzewodową przez Wi-Fi, Ethernet oraz Bluetooth. Powoduje to również, że można korzystać łatwo z różnych materiałów przesyłanych bezprzewodowo.

Dokładne informacje o tym, jak prawidłowo podłączyć kabel do głośników kina domowego, można znaleźć w instrukcji użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj