Usunięcie konta z Aliexpress to czynność, którą może rozważyć każdy użytkownik popularnych w XXI wieku e-sklepów. Istnieje mnóstwo powodów, dla których możemy chcieć to zrobić. Nierzetelni sprzedawcy, brak wsparcia ze strony obsługi klienta, lepsza oferta konkurencji czy natrętne newslettery. Dowiedz się krok po kroku jak usunąć konto na AliExpress.

Instrukcja usuwania konta w serwisie AliExpress

Aby skutecznie pozbyć się konta na stronie chińskiego dystrybutora towarów musimy podjąć serię prostych kroków. Warto zauważyć, że proces ten może się nieco różnić zależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystamy. Usunięcie konta z Aliexpress nie powinno nam zająć więcej niż 5 minut.

Na samym początku musimy wejść w ustawienia konta. Aby to zrobić klikamy w ikonę ludzika w prawym górnym rogu strony. Pojawi się lista, z której wybieramy pozycję „My AliExpress”. Po jej kliknięciu ukaże nam się pomarańczowe menu z przyciskami. Nas interesuje przycisk „account settings”. Wybieramy go i na następnej podstronie  klikamy link o tekście „edit member profile”.

Jesteśmy na podstronie z ustawieniami swojego profilu. To miejsce, gdzie możemy spersonalizować swoje dane osobowe bądź usunąć konto. Aby zrobić to drugie należy kliknąć niebieski, podkreślony link o treści „deactivate account” – w prawym górnym rogu zaraz obok pól z naszymi danymi.

Przed nami proces weryfikacyjny. AliExpress chcąc przeciwdziałać masowej utracie kont ze swojego serwisu np. poprzez ataki hakerskie, wymaga potwierdzenia swoich danych. Na stronie do dezaktywacji konta dostępne są dwa pola:

  • member id/e-mail – tutaj podajemy login lub e-mail, który wykorzystaliśmy do rejestracji swojego konta,
  • content – przepisujemy frazę podaną po dwukropku – najczęściej „Deactivate my account”.

Potwierdzamy swoją chęć usunięcia konta przez wciśnięcie specjalnego przycisku. Zostajemy przekierowani na podstronę z ankietą. Wybieramy którąkolwiek odpowiedź, odpowiadamy na sugestie dotyczące pozostania w serwisie i finalizujemy całość przez kliknięcie przycisku „Deactivate my account”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj