Centralny punkt każdej łazienki to umywalka z lustrem. To tu wielokrotnie w ciągu dnia stajemy myjąc ręce. Spoglądamy w swoje odbicie zaraz po przebudzeniu i krótko przed spaniem. Pielęgnujemy twarz, goląc się, układając włosy czy robiąc makijaż. Dobrze dobrane oświetlenie do łazienki nad lustro, ma wpływ na poziom zadowolenie z tego, co widzimy. Nie rzuca cieni i nie przekłamuje obrazu. Jak zatem wybrać idealne oprawy światła nad lustro?

Każda łazienka, niezależnie od wielkości, aranżacji, dostępu do okna wymaga oświetlenia. Górne, rozproszone światło, doświetlające całą przestrzeń plus oświetlenie do łazienki nad lustro ze sklepu LampyStudio.pl wystarczająco sprawdzą się w niewielkich metrażach. Duże łazienki, salony kąpielowe, czy łączone pomieszczenia wymagają dodatkowego źródła światła, typu kinkiety, listwy ledowe montowane podłogowo, przy wannie, czy jako dekoracja ścienna. Klimatu dodają również podświetlenia zamontowane przy półkach czy wnękach ściennych.

Podział łazienki na strefy oświetleniowe

Dobrą praktyką jest podzielenie łazienki na poszczególne strefy oświetleniowe, zróżnicowane pod kątem jasności i przeznaczenia. Inne oczekiwania mamy bowiem, stojąc przy lustrze i robiąc precyzyjny makijaż, a inne leżąc wieczorem w wannie i odpoczywając po całym dniu pracy.

  • Strefa umywalki i lustra, wymaga jasnego, zbliżonego do naturalnego światła. Nie powinno ono razić, ani wywoływać złudzenia cieni na twarzy. Rozproszone światło, równomiernie padające na lustro, może mieć regulację intensywności świecenia, w zależności od chwilowego zapotrzebowania.

  • Strefa kąpielowa będąca często miejscem relaksu i odpoczynku, może mieć oświetlenie, o bardziej stonowanym charakterze. Przyjemne odczucia wywołują lampy o ciepłej-białej barwie (poniżej 3500K). Jeśli łazienka ma charakter salonu kąpielowego, mile widziane są eleganckie kinkiety, a nawet stylowe żyrandole. Takie formy dekoracji połączone z nastrojowym światłem z pewnością wprowadzą każdego w dobry nastrój i przyspieszą „zresetowanie” się po ciężkim dniu.

Nowoczesne oświetlenie do łazienki nad lustro

O oświetleniu łazienki trzeba pomyśleć już na etapie projektu! Rozprowadzenie instalacji elektrycznej i doprowadzenie prądu pod konkretne wyjścia, ma tu ogromne znaczenie, choćby ze względu na kolejność prac wykończeniowych i układanie glazury. Dlatego decyzja, jakie oświetlenie do łazienki nad lustro wybrać, musi zostać podjęta dużo wcześniej.

Lampy nad lustro powinny dopełniać górne oświetlenie sufitowe i być spójne style z całością aranżacji. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest montaż lampy bądź kinkietu nad lustrem (MAYTONI Gleam, AZZARDO Dali, ITALUX Thiago), oraz kinkietów łazienkowych równolegle po bokach lustra (NOWODVORSKI Sparta, MAYTONI Plasma, NOWODVORSKI Fraser). Taki układ powoduje najlepsze oświetlenie twarzy w czasie zabiegów kosmetycznych, niwelując cienie od oświetlenia górnego lub bocznego. Bogatą ofertę na oświetlenie do łazienki nad lustro znaleźć można na stronie lampystudio.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj