Większość osób nie wyobraża sobie życia bez internetu. Jest wiele platform, które użytkownik pobiera i się na nich rejestruje, ustawiając tym samym login i hasło. Jedną z nich jest Facebook, który podbił serca internautów za sprawą komunikatora, jakim jest messenger. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest to, że korzystając z niego, można pobrać aplikację na telefon, dzięki której odbieranie czy wysyłanie wiadomości nie musi odbywać się bezpośrednio przy pomocy Facebooka. To dobre rozwiązanie, ponieważ użytkownik od razu widzi, kiedy dostaje wiadomość i niemal natychmiast może na nią odpowiedzieć.

Kiedy już aplikacja jest na telefonie, zazwyczaj należy się na nią zalogować dokładnie tak samo jak na Facebooka- używając tego samego loginu i hasła. Co więcej, można w prosty sposób przełączać konta, co jest użyteczne, w momencie gdy użytkownik ma więcej niż jedno, np. sprzedażowe i prywatne. I wszystko byłoby proste, gdyby każdy wiedział jak się wylogować z powyższej aplikacji. A niestety, nie jest to takie oczywiste, ponieważ nie ma typowej ikonki: „wyloguj”. Ale bez obaw, są inne metody, które z pewnością można zastosować.

Jak wylogować się z messengera przy pomocy Facebooka?

Messenger jest połączony bezpośrednio z Facebookiem, o czym była mowa w pierwszym akapicie. Dlatego też, można wejść na Facebooka, wyszukać po prawej stronie platformy przycisk „ustawienia”, a następnie „bezpieczeństwo i logowanie”. Tam będzie podtytuł „miejsce logowania”, należy kliknąć „zobacz wszystkie” i odnaleźć aplikację messenger, nacisnąć trzy kropki i wcisnąć „wyloguj się”.

Czy usuwając aplikację, użytkownik zostanie wylogowany?

Tak i jest to drugi sposób na skuteczne wylogowanie się z aplikacji. Wystarczy przytrzymać palec na ikonce messenger i wówczas pojawi się chmurka, w której będzie można wybrać, co użytkownik chce zrobić. W tym przypadku należy wybrać „odinstaluj” i dzięki temu aplikacja zniknie z telefonu. Oczywiście będzie można ją pobrać ponownie, ale dzięki takiemu zabiegowi, po odinstalowaniu zostanie ona ona odłączona od Facebooka i straci dostęp do danych użytkownika.

Messenger w obecnych czasach jest dużym ułatwieniem w porozumiewaniu się z ludźmi, z którymi na co dzień nie ma kontaktu. Jednak warto wiedzieć, że mimo, iż twórcy pominęli w niej przycisk „wyloguj”, użytkownik mimo wszystko ma taką możliwość i w każdej chwili może z niej skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj