Konsole do gier od wielu lat są traktowane jako uniwersalna alternatywa dla tradycyjnych komputerów osobistych. Ówcześnie to one cieszyły się większą popularnością, jednak wraz z rozwojem technologii PC zaczęły znacząco tanieć. Niemniej jednak, cały czas są wybierane ze względu na brak konieczności wymiany podzespołów, specjalne gry na daną platformę czy stałą wydajność niezależną od wielkości ekranu. Dowiedz się jaką konsolę do gier kupić.

Na zakupie konsoli nie warto oszczędzać

Kiedy udajemy się do sklepu w oko mogą wpaść nam starsze modele, Niestety, na moment obecny mają mały potencjał na spełnienie naszych wymagań. Faktem jest, że konsole się starzeją, ale dzieje się to znacznie wolniej niż w przypadku komputerów. Kupno konsoli do gier powinniśmy rozważać od najnowszych produktów. Pozwoli to zapobiec ograniczonej wydajności, spadkom FPS, powolnemu ładowaniu się plansz oraz małej przestrzeni dyskowej. Nowe konsole bardzo często umożliwiają grę w tytuły z poprzednich generacji.

Jaką konsolę do gier kupić w roku 2020?

W roku 2020 powinniśmy uwzględnić zakup 1 z 3 konsol stacjonarnych. Warto rozważać następujące propozycje:

  • Xbox One X – konsola od Microsoftu, posiada największą dostępną moc obliczeniową, umożliwiając płynną rozgrywkę w rozdzielczości 4K,
  • PlayStation 4 – sprzęt od firmy Sony, dający zagrać w najbardziej wyszukane tytuły, poza tym oferuje dużo przestrzeni dyskowej, a w wersji Pro daje jeszcze lepszą wydajność,
  • Nintendo Switch – konsola japońskiego producenta, kojarzy się raczej z grami takimi jak Mario czy rozgrywką na tle cukierkowego krajobrazu, umożliwia odpięcie od telewizora i zabranie w dowolne miejsce na świecie.

Wśród konsol zachodzą ciągłe zmiany. Producenci nie spoczywają na laurach, nieustannie dodając do swoich produktów nowe funkcjonalności.

Zapowiedziano już nowe serie: PlayStation 5 i Xbox Series X. Czy będzie to rewolucja? Lepiej poczekać czy kupić konsolę obecnej generacji? Zależy to od tego czy nasza obecna maszyna pozwala na grę w określone tytuły. Jeśli mamy mały budżet to cena nowej konsoli może przekroczyć nasze oczekiwania. Możemy jednak ten czas wykorzystać na odłożenie na nowy model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj