Mysz gamingowa to sprzęt, który skutecznie wspomoże nas we wszelkiego rodzaju shooterach, mobach czy grach strategicznych. Zaopatrzenie się w nią polepszy nasz komfort, przenosząc wrażenia z rozrywki na wyższy poziom. W trakcie zakupów powinniśmy zadbać o kilka istotnych parametrów: czułość/DPI, materiały i sposób ich spasowania, wagę oraz typ sensora. Pozwoli to na zachowanie optymalnej prezycji, szybkości poruszania kursorem, a także zmniejszenie czasu reakcji. Dowiedz się jaką mysz gamingową wybrać w zależności od własnych potrzeb.

Mysz gamingowa dla osób zorientowanych na profesjonalizm

Osoby posiadające średni budżet (od 300 do 400 zł) powinny zainteresować się sprzętem, który jest dopracowany pod każdym kątem. Warto zadbać o to, aby mysz w takiej cenie posiadała dodatkową funkcjonalność oraz wyróżniała się możliwością modyfikacji poszczególnych właściwości. Precyzja jest zależna zarówno od kształtu, ustawienia DPI, jak i technologii łączności (mysz przewodowa lub bezprzewodowa). Modelem, który spełnia powyższe warunki jest Corsair Scimitar Pro RGB – posiada 12 programowalnych przycisków, sensor optyczny, umożliwia zmianę DPI aż do 16000 jednostek oraz łączy się przewodowo. Wśród graczy dobrą opinią cieszą się również produkty Steelseries Rival 700 i Asus ROG Strix Evolve.

Myszka gamingowa o dobrym stosunku jakości do ceny

Poszukując taniej myszki gamingowej powinniśmy kierować się tymi samymi czynnikami, co w przypadku myszy droższych. Tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz markę. Niektórzy producenci mają tendencję do oszczędzania na materiałach celem podwyższenia parametrów sprzętowych. Do najczęstszych problemów można zaliczyć uczucie gorszego kliku pod palcami, brak sterowalności parametrami oraz niespodziewane atuty w niskiej cenie (np. bezprzewodowość czy bardzo wysokie DPI). Aby zadbać o optymalną czułość, przyspieszenie i wagę, poleca się patrzeć na modele Genesis. Dla dużej ilości przycisków i konfigurowalności poleca się Genesis Xenon 750. Dla osób, którym zależy na bardzo standardowym kształcie, niższej wadze oraz bardziej rozbudowanym podświetleniem – Logitech G203 Prodigy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj