Czym jest router?

Router, inaczej modem, jest to urządzenie, które umożliwia użytkownikowi udostępnienie łącza internetowego wszystkim pozostałym domownikom. Dzięki temu, będą mogli oni korzystać z Internetu na swoich urządzeniach mobilnych takich, jak telefony komórkowe, tablety, laptopy, komputery stacjonarne, Smart TV oraz wiele, wiele innych.

Routery nie należą do drogich sprzętów elektronicznych, a co więcej, warto posiadać takie urządzenie w domu (ze względu na szybszy, sprawniej działający oraz bezpieczniejszy Internet). Na co jednak trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modemu?

Typ łącza

Przed zakupem danego modemu należy koniecznie sprawdzić, z jakim typem łącza internetowego mamy do czynienia u nas w domu. W tym celu można np. zerknąć na końcówkę kabla w naszym PC. Taki sam typ końcówki musi znaleźć się w nabywanym przez nas modemie (inaczej po prostu nie będzie dało się skonfigurować połączenia).

Dobrym pomysłem będzie również wybór takiego routera, który obsługuje karty SIM w telefonach komórkowych czy tabletach.

Szybkość przesyłu danych

Podczas zakupu modemu, warto sprawdzić jego przepustowość (czyli szybkość przesyłu danych, jaką oferuje nam urządzenie). Dzięki lepszemu temu konkretnemu parametrowi, nasz Internet będzie po prostu sprawniej działał.

Dual Band – obsługa dwóch częstotliwości

Parametr ten, jeśli charakteryzuje się nim nasz router, świadczy o dobrej jego jakości, pozwala na szybszy przesył danych, a co za tym idzie, na sprawniejsze działanie Internetu. Co więcej, dzięki Dual Band, nasz modem zapewni nam zdecydowanie lepszy zasięg sieci internetowej w całym domu, a także umożliwi korzystanie z Internetu bez jakichkolwiek zakłóceń.

Bezpieczna sieć internetowa w naszym domu

Wybierając router, warto zdecydować się na takie urządzenie, które pozwoli nam na zakodowanie sieci (poprzez hasło) tak, aby tylko domownicy oraz osoby przez nas uprawnione mogły korzystać z sieci domowej. Dzięki temu, w prosty sposób unikniemy włamań hakerów bądź cyberprzestępców do domowego łącza internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj