Rynek telewizorów stale się rozwija. Pojawiają się modele w coraz atrakcyjniejszych technologiach jak OLED. Niestety nie są to rozwiązania bez wad – są podatne na tzw. wypalenie i nie pozwalają na wygenerowanie satysfakcjonującej jasności. Tradycyjne telewizory LED według specjalistów sprawdzają się lepiej, dlatego jeśli jesteś zainteresowany(a) zakupami, przeczytaj poniższy poradnik, aby dowiedzieć się jaki TV LED kupić.

Parametry dobrego telewizora LED

Aby telewizor LED służył nam przez całe lata powinniśmy skupić się na kilku parametrach technicznych istotnych przy jego wyborze.

Powinniśmy zwracać uwagę na takie kwestie jak:

  • rozdzielczość ekranu – powinna wynosić co najmniej 1920 x 1080 px – wyższa np. 4K przyda się w przypadku nowych konsol oraz filmów Blu-ray,
  • przekątna ekranu – ta powinna iść w parze z rozdzielczością, ale trzeba pamiętać, że mało która telewizja udostępnia obraz w rozdzielczości wyższej niż FHD – idealnie jest kierować się odległością widza od ekranu,
  • technologia HDR – jeśli jest certyfikowana to pozwoli uzyskać żywsze, bardziej realistyczne kolory przez zwiększenie różnicy pomiędzy jasnymi, a ciemnymi tonami,
  • Smart TV – funkcja pozwalająca na stworzenie multimedialnego centrum ze zwyczajnego telewizora – znajdziemy ją w prawie każdym nowoczesnym modelu.

Który model wybrać w zależności od potrzeb?

Na rynku jest dostępne kilka chętnie wybieranych modeli TV LED. Przedstawimy kilka z nich, a następnie uzasadnimy dlaczego tak dobrze się sprzedają.

Philips 55PUS7504/12 – telewizor o bardzo dużej przekątnej, wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K. Posiada szereg technologii ułatwiających korzystanie z niego: 2x USB, Wi-Fi oraz 4x wejście HDMI. Jakość obrazu poprawi ambilight 3. To wszystko za cenę 2700 zł.

Thomson 40FE5606 – model, który sprawdzi się w mniejszych salonach, 40 cali w połączeniu z rozdzielczością FHD to duet pozwalający uzyskać zadowalający obraz w odległości nawet do 5 metrów. Otrzymujemy pakiet technologii USB, HDMI, Android TV oraz Wi-Fi już za cenę 1000 zł.

Philips 32PFS6402/12 – 32 cale w FHD z dodatkowym podświetleniem LED i Smart TV. Ten telewizor to świetny sposób na stworzenie przytulnego kąta we wspólnej sypialni. Posiada 3x HDMI, 4x USB, Wi-Fi oraz 5 technologii wpływających na poprawę jakości obrazu. Cena tego TV waha się w granicach 1200 – 1300 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj