Wybór optymalnego biurka dla gracza ma niejednokrotnie kluczowe znaczenie dla przeprowadzanych przez niego rozgrywek online i wpływa zarówno na komfort siedzenia, jak i na poprawę możliwości osoby grającej. Funkcjonalne biurka dla graczy stanowią dzisiaj już niemal osobną sekcję meblową i są ściśle dobierane do potrzeb tego rynku. Bardzo często przy ich projektowaniu współpracują też sami gracze, bo tylko oni potrafią dokładnie powiedzieć czego i w jakim miejscu im potrzeba.

Podstawowe cechy, jakie powinno mieć biurko dla gracza

Wśród dostępnych na rynku biurek dla graczy w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich wielkość i dodatkowe akcesoria montowane przy takim meblu. Wielkość biurka musi być dopasowana do wzrostu gracza, ale i uwzględniać możliwość ułożenia na nim gadżetów potrzebnych do gry i usprawniających możliwość grania nawet przez długie godziny. Standardowe biurko będzie posiadało wydłużoną konstrukcję tak, by można było na nim swobodnie wyłożyć ręce, położyć kubek, coś do jedzenia czy słuchawki.

Kolejnym ważnym punktem jest budowa nóg biurka – gracze spędzają zwykle przy nim wiele godzin, dlatego muszą mieć tutaj absolutną swobodę do wyciągnięcia nóg maksymalnie do przodu. Od razu odpadają tu wszelkie meble zabudowane z tyłu lub z jakimikolwiek poręczami stabilizującymi konstrukcję w poziomie. Proste nogi na stelażu, wzmocnienia, ale bez poprzecznych prętów, desek czy innych motywów blokujących ruchy nóg.

Miejsce na kubek i podwieszane słuchawki przy biurku gracza

To kolejne istotne elementy profesjonalnego biurka. Wielu graczy zdecydowanie bardziej woli mocowane uchwyty na kubek czy wodę mineralną umieszczone z boku biurka, lub z przodu, przy ręce zamiast wydrążanych otworów w biurku. Dlaczego? Powód jest prosty: podczas gry wykonuje się często intensywne ruchy ciała więc kubek postawiony na biurko dla gracza może się po prostu przewrócić zalewając klawiaturę lub monitor, a to w prostej drodze przerwie grę i nie pozwoli na jej dokończenia, a dodatkowo będzie się wiązało z dużymi kosztami wymiany sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj