Portale społecznościowe

Świat rozwija się w zastraszającym tempie, a wraz z nim do przodu biegnie technologia. Kiedyś telefon przywiązany kablem do ściany, dziś praktycznie każdy posiada smartfona w kieszeni. Dawniej komputer posiadali wybrani, dzisiaj komputer mogą mieć prawie wszyscy. Rozwój technologii i większa dostępność do Internetu podsunęła wiele możliwości do kontaktu ze znajomymi, dzieleniu się wiedzą i pasjami, czy też sprzedażą. Portale społecznościowe, bo to o nich właśnie będzie mowa, zrewolucjonizowały otaczający nas świat.

Portale społecznościowe, które warto znać

  1. Facebook – serwis społecznościowy, na którym zarejestrowani użytkownicy mogą: komunikować się ze sobą za pomocą wiadomości i rozmów, wymieniać się zdjęciami, komentować, tworzyć grupy i sieci. Facebook jest aktualnie najbardziej popularny wśród mediów społecznościowych.
  2. Messenger – komunikator internetowy Facebooka. Pozwala na rozsyłanie wiadomości, filmów, zdjęć, naklejek oraz umożliwia rozmowy. Aplikacja szyfruje wysyłane wiadomości.
  3. Instagram – portal społecznościowy skoncentrowany na fotografii. Umożliwia dodawanie, edytowanie, filtrowanie zdjęć. Instagram pozwala również na komentowanie, pisanie wiadomości i rozmawianie. Ten portal może zostać połączony z innymi serwisami społecznościowymi.
  4. YouTube – serwis internetowy przeznaczony do umieszczania, przetwarza, komentowania filmów i muzyki.
  5. Twitter – serwis społecznościowy mający na celu tworzenie przez użytkowników mikro blogów. Twitter umożliwia wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych, tzw. tweety.
  6. WhatApp – komunikator społecznościowy w wersji aplikacji mobilnej. Aplikacja umożliwia przesyłanie wiadomości tekstowych, wysyłanie plików multimedialnych oraz prowadzenie rozmów. Na WhatApp można tworzyć czaty grupowe i przesyłać swoje dane lokalizacyjne. Wiadomości na WhatApp są szyfrowane.
  7. LinkedIn – portal społecznościowy z międzynarodowym zasięgiem, przeznaczony do celów zawodowo-biznesowych.
  8. Pinterest – serwis społecznościowy umożliwiający kolekcjonowanie oraz porządkowanie materiałów wizualnych pochodzących ze stron internetowych. Inni użytkownicy mogą to komentować oraz kopiować do własnej kolekcji.
  9. SnapChat – aplikacja mobilna przede wszystkim na celu wysyłanie zdjęć i filmów, które mają kilkusekundowy czas wyświetlania. SnapChat umożliwia także wysyłanie wiadomości i prowadzenie rozmów. Wszystkie formy komunikowania się pierwotnie są zaprogramowane, aby znikały po odczytaniu tzw. snapów. Każda próba zatrzymania wiadomości, zdjęć i filmów jest widoczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj