W Polsce bardzo wielu ludzi lubi jazdę motocyklową. Nic w tym dziwnego, ponieważ wrażenia są bardzo przyjemne, szczególnie gdy mamy ładną pogodę. Jazda motocyklem pozwala na uzyskanie wysokiej prędkości, a także umożliwia cieszenie się świeżym powietrzem. Niestety ze względów bezpieczeństwa oraz z przyczyn technicznych nie poleca się jazdy motocyklem w porze zimowej. Dlatego właśnie należy znaleźć miejsce do przechowywania motocykla, a także trzeba o niego odpowiednio zadbać.

Jazda motocyklem w porze zimowej jest bardzo ryzykowna. Ze względu na śliskie drogi, pokonywanie zakrętów, a nawet prostych tras może doprowadzić do poślizgu i wypadku. Nawet drobny upadek na motocyklu może być niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia, a także szkodliwy dla pojazdu. Oznacza to, że niestety trzeba zrezygnować z korzystania z jednośladu przez kilka miesięcy pory zimowej i poczekać na wiosnę i rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

Właściwa pielęgnacja motocykli zimą

Zimą istotne jest zadbanie o własny pojazd jednośladowy. Istotną sprawą jest odpowiednia pielęgnacja pozwalająca na zachowanie blachy i lakieru w idealnym, nienagannym stanie. Wiadomo, że długotrwały okres bez użytkowania motocykla może doprowadzić do jego rdzewienia oraz innych niekorzystnych skutków. Podstawową sprawą jest dokładne wyczyszczenie pojazdu po ostatniej jeździe, tak aby motocykl zimą nie był narażony na korozję i inne szkodliwe czynniki powodowane przez pozostawione zabrudzenia. Poza tym zabrudzenia utrzymujące się przez cała zimę będą znacznie trudniejsze do wyczyszczenia po kilku miesiącach niż w momencie, gdy są świeże. Dobrym pomysłem jest zastosowanie specjalnych środków konserwacyjnych po wyczyszczeniu i osuszeniu pojazdu oraz przykrycie go specjalnym pokrowcem na czas zimy. Będzie on chronił motocykl przed kurzem, zabrudzeniem, itp.

Odpowiednie miejsce przechowywania motocykla zimą

Jeśli chodzi o miejsce przechowywania to motocykl zimą nie powinien być pozostawiony na podwórku. Mrozy i wilgoć to czynniki, które z pewnością doprowadzą do powstania korozji w wielu istotnych miejscach i na wiosnę może się okazać, że motocykl nie będzie działać prawidłowo. Suchy garaż albo piwnica to najlepsza opcja. Od czasu do czasu warto zaglądać do motocykla zimą i sprawdzić czy nigdzie nie osadza się rdza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj