Ogromna społeczność, niesamowite możliwości i mnogość bohaterów. To właśnie League of Legends, czyli gra znana niemalże wszystkim. Wiele można powiedzieć o grach ze świata gamingu, jednakże niewiele z nich ma taką historię osiągnięć. Pochodzący wprost z wytwórni Riot Games, LOL w szybkim tempie uzyskał ogromne grono zwolenników. Cóż więcej można powiedzieć, w tej grze może dziać się naprawdę wiele. Jedni uwielbiają ją za samą mechanikę inni zaś za możliwość zaciętej rywalizacji i mnogość umiejętności, jakie niosą za sobą bohaterowie. Każdy z nas znajdzie postać na swoje możliwości i dobraną pod własne preferencję. League of Legends to idealny przykład prostego pomysłu, który okazał się strzałem w dziesiątkę i w stosunkowo niewielkim czasie zyskał wielotysięczne grono fanów.

Za co lubimy League of Legends?

Pierwszym czynnikiem, który wymieniany jest zdecydowanie najczęściej, jest społeczność gry. Na swojej drodze do kariery możemy spotkać naprawdę wiele ludzi, budzących te lepsze i gorsze emocje. Gra potrafi wypracować nie tylko umiejętności, ale też trzymanie nerwów na wodzy, czy umiejętność radzenia sobie ze stresem i presją czasu. Większość użytkowników twierdzi, że od LOL’a nie da się uciec. Jeśli rozpoczniemy rozgrywkę, już nigdy nie będziemy w stanie całkowicie się od nich odciąć. Z LOL’em możemy spotkać się także na różnego rodzaju eventach. Oczywiście tych, gdzie króluje tematyka fantasy, czy świat gamingu. Obecni tam cosplayerzy, czy cosplayerki, są idealnym dowodem na to, że gra idealnie wpasowała się w popkulturę XXI wieku.

LOL to gra zespołowa, przez co też uczymy się współpracy i wzajemnego zrozumienia. Ograniczają nas własne limity, dlatego nigdy nie należy się poddawać. Zaraz za zespołem idą także emocję, dlatego też i z nimi warto sobie radzić. Może okazać się tak, że pierwsze 10minut rozgrywki dostarczy nam euforii i zadowolenia, a kolejne doprowadzi to irytacji. Nie zapominajmy jednak, że to gra typu PVP, która opiera się właśnie na takiej rywalizacji.

Niezwykła popularność w niewielkim odstępie czasu

League of Legends zyskała popularność nie tylko w gronie osób początkujących, które ciekawe są genezy rozgrywek. Wiele mówi się o niej w mediach społecznościowych, a duża społeczność rozwija się także na kanałach typu YouTube, czy Twitch’u. To właśnie tam znajdziemy wiele poradników oraz streamów z rozgrywek, które najczęściej przeprowadzane są na żywo. Od lat LOL prezentowany jest też na wydarzeniach e-sportowych, gdzie zaobserwować możemy zmagania profesjonalistów. Tak czy inaczej, niezależnie od przejawianych umiejętności, stoi za nami rzesza fanów, którzy z chęcią oglądają nasze poczynania, czy to w Internecie, czy na eventach na żywo.

Bohaterowie League of Legends i najnowsze skiny w patch’u 11.21

Co tu dużo mówić, tyle różnych graczy, ile sposobów na grę. Dlatego też Riot zdecydował się na wprowadzenie ponad 100 bohaterów, z których każdy z nas może wybrać jednego, którym popisze się na najbliższych rozgrywkach. Każda z postaci posiada swoje wyjątkowe umiejętności, które nieco ułatwiają walkę z oponentem nawet słabej trudności strzelec Tristana może nas w grze nieźle zaskoczyć. Postaci te przyjmują nie tylko inny wygląd, ale też specyfikację walki i płeć. W najnowszym patch’u zyskaliśmy kilka nowych skinów, które dostępne są już na serwerach.

Najnowsza seria Dragonmancer zaoferowała skórki dla takich postaci, jak: Wysłannik Smoków Volibear, Yasuo oraz Thresh, Wysłanniczki Smoków Karma oraz Kai’sa oraz Prestiżowego Wysłannika Smoków Volibear. Zaraz po tym zaobserwować mogliśmy splasharty skórek, czyli m.in. Lagoon Dragon Kai’Sa, Steel Dragon Thresh, Duality Dragon Volibear, Duality Dragon Volibear Edycja Prestiżowa, Dream Dragon Yasuo, czy Truth Dragon Yasuo. Dodatkowo, znalazła się w nim także nagroda za gry rankingowe w randze złoto i wyżej, jaką jest skórka z serii Zwycięskiej. Wraz z patchem poprawiono kilka efektów dźwiękowych oraz wizualnych Syndry. Nadchodzące zmiany można było wcześniej zaobserwować na prezentacjach wideo, które były naprawdę dobrze przygotowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj