Facebook to sieć społecznościowa, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie codzienności. Wymiana informacji, memów, śmiesznych obrazków, a także wideo znacząco przyspiesza komunikację. Częstym problemem wśród użytkowników jest potrzeba pobrania filmu, który znaleźli na swojej tablicy bądź w wiadomości od znajomego. Dowiedz się jak ściągnąć film z facebooka.

Pobieranie publicznych filmów znalezionych na Facebooku

O ile filmy przesłane w wiadomości prywatnej potrafi pobrać nawet dziecko, o tyle film publiczny udostępniony przez kogoś obcego może przysporzyć niemałych technicznych trudności. Istnieje metoda, która pozwala na szybkie pobranie dowolnego filmu udostępnionego publicznie.

1. Wchodzimy na stronę pozwalającą na pobieranie filmów. Użytkownicy polecają getfbstuff.com.

2. Wybieramy film z facebooka, klikamy prawym przyciskiem i wybieramy z listy pozycję „pokaż adres url filmu” – kopiujemy go.

3. Wracamy do getfbstuff.com, w pole tekstowe wklejamy skopiowany link i klikamy w niebieski przycisk o treści Download.

4. Czekamy na pobranie filmu i voila! Cieszymy się sprytem oraz możliwościami technologii.

Co zrobić, jeśli film znajduje się w prywatnej grupie?

Trudniejszym zadaniem jest pozyskanie filmu z prywatnej grupy na Facebooku. Niestety nie ma narzędzia, które by umożliwiło pobranie filmu bez udostępniania danych do swojego konta. Musimy wykazać się umiejętnościami interpersonalnymi i poprosić użytkowników o udostępnienie wideo w wiadomości prywatnej. Warto napisać wiadomość do osoby wrzucającej, a następnie poprosić o zewnętrzny link/podesłanie w komentarzu.

Pobieranie filmów przez urządzenie mobilne

Użytkownicy urządzeń mobilnych mają ekstra komfort. Gdy przeglądamy facebooka z użyciem mobilnej przeglądarki wystarczy otworzyć film, a następnie z menu dostępnego pod specjalnym przyciskiem wybrać opcję „pobierz film”.

Alternatywniena komputerze możemy skopiować url filmu, wkleić go do paska adresu i przed nazwą „facebook.com” dopisać „m.”. Wciskamy enter, a następnie szukamy opcji pobierz pod prawym przyciskiem myszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj