Czasem zdarza się, że dzwoni do nas ktoś, kogo numeru nie mamy zapisanego na liście. W zwyczaju taki telefon odbieramy, aby dowiedzieć się, z jaką sprawą do nas dzwonią. Jeśli dzwoniąca osoba jest z tych „nękających”, jak np. telemarketerzy, to może zostać zakwalifikowana przez telefon jako spam.

Jak sprawdzić, który numer telefonu to spam?

Istnieje kilka prostych sposobów na uchronienie się przed niechcianymi rozmowami. Po pierwsze, jeśli posiadasz telefon z systemem Android, możesz włączyć lub wyłączyć funkcje „ID rozmówcy i spam”. W tym celu należy na aplikacji „telefon” kliknąć „ustawienia”, a następnie przejść do włączenia „ID rozmówcy i spam”. W wielu telefonach ta opcja jest domyślnie włączona, stąd może pojawiać się nam komunikat „podejrzenie spamu”, gdy dzwoni nieznany numer, który został zgłoszony przez wiele osób jako niepożądany. W smartix.pl staramy się proponować Wam ciekawe rozwiązania i podawać pomysły, które mogą okazać się przydatne. Aby sprawdzić, czy dzwoniący do nas numer to spam, możemy również skopiować go i wkleić w wyszukiwarkę z zapytaniem „co to za numer”. Wyświetli nam się lista stron, na których opisuje się niepożądane numery.

Jak działają antyspamowe aplikacje na telefon?

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się aplikacje na telefon, stworzone z myślą o blokowaniu uciążliwych numerów, które wielokrotnie ludzie zgłaszają jako formę nękania i spam. Wśród takich aplikacji najlepiej ocenianą jest „Odebrać telefon?”, która działa na zasadzie aktywnej ochrony, czyli odrzuca niechciane numery automatycznie. Jeśli jednak wolimy korzystać z biernej ochrony, wtedy aplikacja pokaże nam tylko informacje, że dzwoniący może być spamem. W każdym z tych przypadków aplikacja chroni nas, dzięki czemu nie musimy sami sprawdzać w wyszukiwarce, czy dany numer nie jest przypadkiem podejrzany. Smartix.pl poleca zwrócić szczególną uwagę na nieznane numery, zwłaszcza z komunikatem o podejrzeniu spamu, ponieważ często dochodzi do prób wyłudzenia danych i innych nieprzyjemnych sytuacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj