W poszukiwaniu dobrego systemu do prowadzenia własnej strony internetowej czy bloga można znaleźć w sieci wiele różnych propozycji, ale zdecydowany prym wśród nich wiedzie tzw. WordPress CMS. Czym on dokładniej jest i skąd taka popularność?

Czym jest WordPress CMS?

W najprostszy tłumaczeniu WordPress CMS to profesjonalny system zarządzania treścią, który w wersji podstawowej został zaprojektowany głównie od obsługi blogów internetowych. Z czasem rozwinął się jednak tak mocno, że aktualnie z racji na jego wysokie zaawansowanie techniczne i jednocześnie niezwykłą intuicyjną obsługę, jest wybierany także do prowadzenia w pełni funkcjonalnych stron internetowych: informacyjnych, newsowych i firmowych.

Garść informacji technicznych: WordPress CMS wykorzystuje tzw. bazy danych MySQL i jest rozpowszechniany w sieci zupełnie bezpłatnie, na licencji GNU (General Public License), która umożliwia korzystanie z niego praktycznie wszystkim użytkowników i to bez żadnych ograniczeń. Wewnętrzny panel systemu WordPress można obsługiwać w wielu różnych językach, a dodatkowo na bieżąco można tu korzystać z tysięcy darmowych szablonów graficznych do tworzenia blogów i stron www oraz całej gamy niezwykle przydatnych wtyczek zwiększających jego funkcjonalność i dających właścicielowi stron masę możliwości rozwoju witryny.

Kto dzisiaj korzysta z systemu WordPress CMS?

Z tego systemu zarządzania treścią korzysta dzisiaj – wg statystyk nawet ponad 31% wszystkich stron internetowych na świecie. Liczba ta również regularnie rośnie, więc można śmiało uznać, że WordPress CMS jest aktualnie najpopularniejszym systemem do tworzenia stron na świecie. Przy wykorzystaniu WordPress’a powstają najchętniej czytane blogi znanych influencerów, strony firmowe, hobbystyczne i specjalistyczne. Ze względu na możliwość dostosowania go do praktycznie każdej branży i dobrania do niego bezpłatnych wtyczek funkcyjnych, używają go m.in. takie firmy jak: kantory internetowe, przedsiębiorstwa budowlane, produkcyjne, zakłady mechaniki pojazdowej, fryzjerze, sklepy internetowe oraz strony powiązane z forami dyskusyjnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj