Kompletowanie wyposażenia kuchni to zajęcie na dłuższy czas. Właściwie stale coś dokupujemy, wymieniamy, unowocześniamy. Są jednak akcesoria kuchenne, które warto mieć już na starcie. Poniżej krótka lista, którą warto zabrać ze sobą na zakupy.

Komplet garnków ze stali nierdzewnej

Garnki to coś, co chyba najmocniej kojarzy się z wyposażeniem kuchni. Można zrezygnować z wielu rzeczy, ale trudno wyobrazić sobie kuchnię, w której nie będzie nawet jednego garnka.

Przeglądając komplety garnków, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te ze stali nierdzewnej. Posłużą dłużej niż garnki emaliowane.

Kawiarka

Kawiarka to nieduże i bardzo poręczne, a przy tym stosunkowo tanie urządzenie, które w kilka chwili przygotuje pyszną kawę, podobną do tej serwowanej w kawiarni. Kawiarki znane są przede wszystkim z włoskich domów, ale coraz częściej można je spotkać także w Polsce. Doskonale zastępują duże i drogie ekspresy do kawy.

Wszystkie kawiarki ciśnieniowe mają podobną budowę, ale różny design, dlatego bez trudu uda się dobrać odpowiednią zarówno do nowoczesnego, jak i rustykalnego wnętrza.

Komplet noży

Komplet noży w stojaku to nie tylko dekoracja, ale i bardzo przydatny gadżet kuchenny. Trudno o jeden dobry nóż, którym bez problemu pokroimy mięso, ser, wędliny czy chleb. Jeśli ktoś ceni sobie perfekcjonizm w kuchni, powinien mieć zestaw kuchenny składający się z minimum sześciu elementów. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy ostrza noży zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Eleganckie i bardzo trwałe zestawy noży oferuje marka Zwieger.

Patelnia

Jeśli patelni zabrakło w zestawie garnków, trzeba ją dokupić osobno. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie kilku patelni o różnej głębokości i średnicy. Jeśli jednak chcemy mieć tylko jedną, niech będzie duża i głęboka. Nie tylko usmażymy na niej naleśniki, ale też przygotujemy np. leczo.

Zastawa stołowa

Można dyskutować, czy to jeszcze wyposażenie kuchni, czy już jadalni, niemniej jedno jest pewne – komplet zastawy stołowej powinien znaleźć się w każdym domu.

Co wchodzi w jego skład? Przede wszystkim talerze: obiadowe płytkie i głębokie oraz deserowe. Przyda się też komplet filiżanek ze spodeczkami, waza na zupę, zestaw półmisków, tace i patery.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych zastaw stołowych. Można wybierać między klasyczną ręcznie malowaną porcelaną a nowoczesnymi zestawami z porcelitu lub fajansu, w których talerze są kwadratowe.

Deska do krojenia z miejscem na okruchy

Składająca się z dwóch elementów deska do krojenia pozwoli raz na zawsze pozbyć się problemu z okruchami, które przy krojeniu rozsypują się po całym blacie, a nierzadko także podłodze w kuchni. Przez wąskie szczeliny górnej części deski okruchy spadają na dół. Wystarczy rozłożyć deskę i szybko pozbyć się okruchów.

Czajnik bezprzewodowy

Trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne funkcjonowanie. Nowoczesne czajniki mają szereg ciekawych funkcji, np. podgrzewanie wody do wybranej temperatury. Taka opcja przyda się przede wszystkim miłośnikom herbaty, którzy lubią, gdy ich napój jest perfekcyjnie zaparzony.

Niektóre czajniki mają przezroczyste dzbanki i funkcję zmiany koloru podświetlenia wraz z rosnącą temperaturą wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj