Podłączenie zewnętrznego monitora do laptopa jest dość powszechne. Zaletą jest przede wszystkim możliwość pracy na dużo większym ekranie. Nie każdy jednak wie, jak taki monitor prawidłowo do laptopa podłączyć.

Podłączenie monitora do laptopa – czy warto?

Podłączenie monitora do laptopa niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim zwiększa ergonomię pracy. Wadą pracy na samym laptopie jest fakt, iż ekran znajduje się dość nisko. Nie wpływa to zbyt dobrze na kręgosłup, jak i sam komfort pracy. Rozwiązaniem jest właśnie monitor zewnętrzny. Dodatkowo zdecydowanie zwiększa to wygodę pracy. Na większym ekranie pracuje się znacznie lepiej. Pamiętać też trzeba, że zewnętrzny monitor nie musi zastępować monitora w laptopie. Może być jego uzupełnieniem, co jeszcze bardziej ułatwi pracę.

Podłączenie monitora do laptopa

Podłączenie monitora zewnętrznego to laptopa nie jest skomplikowane. Oba urządzenia wystarczy podłączyć do siebie odpowiednim kablem. Wcześniej sprawdzić należy jakie w urządzeniach są złącza i odpowiednio do nich dobrać kabel. Najpowszechniej występujące złącza to HDMI, VGA, DVI oraz DisplayPort. Może się jednak zdarzyć, że w laptopie i monitorze będą dwa różne złącza. W takim przypadku zastosować należy odpowiednią przejściówkę. Po podłączeniu monitora do laptopa, ten wykryty powinien zostać automatycznie. Jak zatem widać proces podłączenia obu urządzeń jest niezwykle prosty. Jeśli jednak coś nie działa prawidłowo, wówczas koniecznie sprawdzić należy czy zastosowano odpowiedni przewód i złącza.

Konfiguracja obrazu na zewnętrznym monitorze

Po podłączeniu urządzeń konieczna będzie jeszcze konfiguracja obrazu na monitorze. Zewnętrzny monitor może być bowiem użytkowany na różne sposoby. Po pierwsze, może powielać obraz z laptopa. W takim przypadku zarówno na laptopie, jak i monitorze widoczny jest ten sam obraz. Po drugie, monitor może stanowić rozszerzenie dla obrazu na laptopie. Jest to wygodna opcja, kiedy pracuje się na kilku programach jednocześnie. I po trzecie, monitor zewnętrzny może całkowicie zastąpić ekran na laptopie. Wybrną opcję wybrać należy w ustawieniach ekranu w systemie operacyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj