Kamizelka na łódź to absolutny must-have wyposażenia każdej jednostki pływającej. Bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze! W gąszczu różnych oferowanych przez rynek kapoków można odnieść wrażenie, że różnica między kamizelką ratunkową a asekuracyjną się zaciera i ludzie już nie do końca wiedzą, co jest czym. Dlatego właśnie powstał ten tekst: kamizelka na łódź ratunkowa a kamizelka na łódź asekuracyjna – co je od siebie różni?

Nie tylko nazwa

Ratunkowa kamizelka na łódź ma za zadanie ochronę życia osoby ją noszącej – i na podstawie przeprowadzanych na niej testów można by rzec, że w każdych warunkach ma wypełniać to zadanie. Także w przypadku:

  • upadku ze znacznej wysokości;
  • podpalenia;
  • utraty przytomności;
  • sytuacji, kiedy osoba nosząca ten rodzaj kamizelki na łódź wylądowała w wodzie głową do dołu – kapok ratunkowy jest tak skonstruowany, że obróci człowieka do pozycji umożliwiającej swobodne oddychanie.

Kamizelka ratunkowa musi spełniać szereg bardzo surowych wymogów, które zostały szczegółowo opisane w międzynarodowych konwencjach. A jak ma się sprawa z wygodą użytkowania? Ratunkowa kamizelka na łódź jest bardzo łatwa do założenia – zajmuje to zaledwie parę sekund. Posiada pas krokowy, który uniemożliwia wyślizgnięcie się z jej wnętrza. Obfity kołnierz pozwala na zachowanie pionowej pozycji w wodzie. Jednak…dla wyczynowców i osób czynnie uprawiających sporty wodne może okazać się zbyt toporna, niewygodna, za bardzo zabudowana. Z myślą o takich właśnie osobach – a także o wszystkich tych, którzy potrafią dobrze pływać – powstały asekuracyjne kamizelki na łódź.

Asekuracyjne kamizelki na łódź

Dedykowane wszystkim osobom potrafiącym pływać. Mają za zadanie wspomóc człowieka w utrzymaniu się na powierzchni wody – ich wyporność jest dużo mniejsza niż w przypadku kapoków ratunkowych. Ale..ich budowa! Lekka, nie krępująca ruchów konstrukcja z pewnością jest doceniana przez wszystkich sportowców: od windsurferów po kajakarzy. Niektóre modele ich są wyposażone w kieszeń, w której możemy umieścić wodoodporny smartfon, na którym obejrzymy każdą stronę internetową m.in. seomamut.pl. Istnieją nawet modele dedykowane konkretnym dyscyplinom.

Pneumatyczna kamizelka na łódź

To idealne rozwiązanie przede wszystkim dla żeglarzy, którzy potrzebują mieć pełną swobodę ruchów przez cały czas. W stanie spoczynku pneumatyczna (dmuchana) kamizelka na łódź jest praktycznie niewyczuwalna. Napełnia się samoistnie sprężonym powietrzem przy pierwszym kontakcie z wodą. Mankamentem takiego rozwiązania jest jedynie dbałość i pamięć o regularnym przeglądzie i wymianie naboi z tymże powietrzem.

Najlepsze kamizelki na łódź to…?

Na polskim rynku istnieje jeden producent, który wytwarza niezawodne, niezniszczalne, a przy tym tanie kamizelki na łódź – ten producent to Aquarius. Marka ta jest szczególnie popularna wśród wypożyczalni sprzętu wodnego: wyposaża większość takich punktów w Polsce. Posiada w swojej ofercie wszystkie wymienione wyżej kamizelki na łódź: ratunkowe, asekuracyjne, pneumatyczne, a nawet…kapoki dla psów. Wszystko to w naprawdę niskich i przystępnych cenach.

Kamizelka na łódź – gdzie ją kupić?

Polecam zaopatrzyć się w nią w sklepie zajmującym się sprzedażą sprzętów kojarzonych tylko ze sportami wodnymi – a takim sklepem w internetowym świecie jest GoSup.pl. Kamizelka na łódź to nie jedyna rzecz, którą tam znajdziesz. Może zainteresowałeś się ostatnio coraz bardziej popularnymi deskami SUP? Albo lubisz morsować i szukasz dobrej odzieży lub obuwia z neoprenu? A może chcesz kupić wysokiej klasy produkty wodoszczelne? Wszystko to i wiele więcej znajduje się w tym miejscu. Sprawdź sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj