na-czym polega-tworzenie-aplikacji-na-ios

Obecnie większość z nas posiada smartfony, na których korzystamy z aplikacji, ułatwiających wykonywanie codziennych czynności, monitorujących różne parametry oraz służących po prostu do celów rozrywkowych. Warto wiedzieć, że w zależności od tego, na jakim systemie operacyjnym pracuje nasz telefon, tworzone są dedykowane mu aplikacje. Najpopularniejsze systemy to Android oraz iOS, które wymagają różnego podejścia do projektowania oraz wiążą się z odmiennym procesem tworzenia oprogramowania. W poniższym artykule przybliżamy, na czym polega

Tworzenie aplikacji na iOS – jak przebiega?

Najpopularniejszymi aplikacjami pod względem liczby osób, które z nich korzystają, są te tworzone na Androida. Grupa odbiorców aplikacji na iOS, a tym samym użytkowników aplikacji na urządzeniach marki Apple znajduje się na drugim miejscu, jeśli chodzi o liczebność. Firmy technologiczne przed podjęciem decyzji o tym, jaki rodzaj aplikacji będą projektować, skupiają się na rozpoznaniu rynku. W niektórych państwach daje się zauważyć znaczącą przewagę użytkowników jednego z systemów. Entuzjastów marki Apple, czyli posiadaczy iPhone’ów znajdziemy głównie w USA, Japonii, Australii, ale także w Europie, np. w Irlandii i Szwecji. Badania pokazują, że posiadacze tych urządzeń są bardzo wierni firmie Apple, dlatego liczba użytkowników aplikacji iOS jest stała. Ekosystem iOS jest zamknięty, co oznaczenia, że do środowiska produktowego Apple mają wyłącznie określone urządzenia tej marki.

Jeśli chodzi o proces tworzenia aplikacji na system iOS, przebiega on szybciej w porównaniu do tej samej procedury dedykowanej systemowi Android. Język programowania, w którym tworzy się aplikacje na iPhone’y to Swift, który nie wymaga pisania tak długiego kodu, jak w przypadku Javy (języka dedykowanego Androidowi). Warto również zaznaczyć, że czas tworzenia aplikacji dla urządzeń Apple skraca się z uwagi na zamknięty ekosystem, a co za tym idzie – mniejszą liczbę urządzeń oraz mniej czasochłonny etap testowania.

Dlaczego warto projektować aplikacje na iOS?

Firmy, ze szczególnym uwzględnieniem startupów, wybierają tworzenie aplikacji na iOS przede wszystkim z uwagi na niższe koszty. Kolejnym ważnym aspektem, który zachęca do projektowania na iOS jest jedna z cech grupy odbiorców – wybierają oni nie tylko telefony marki Apple, ale także inne produkty, co pozwala im korzystać z rozbudowanych funkcjonalności.

Istotną kwestią, dla której firmy decydują się na projektowanie aplikacji na iOS, jest atrakcyjny wygląd, a więc interfejsy rozwiązań tworzonych dla urządzeń Apple. Określona estetyka przyciąga coraz większe grupy odbiorców i jest często czynnikiem decydującym o wyborze urządzenia. Do zalet wizualnych aplikacji na iOS można zaliczyć automatyczne dopasowywanie kolorów zarówno do jasnego, jak i ciemnego wyglądu wybieranego przez użytkownika. Tworzenie aplikacji na iOS wymaga od projektantów doskonałej znajomości zachowań użytkowników – jest to niezbędne do tego, by produkt był przyjazny pod względem UX.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj